Луганська обласна державна телерадiокомпанiя. На телеканалі ЛОТ - "Наше добре старе кіно"! З вівторка по п"ятницю - о 21.10!Радио Пульс

Архiв новин
«— ноябрь 2014 —»
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Які проекти телеканалу ЛОТ ви дивитесь?
«Події»
Аналітичні і політичні проекти, інтерв´ю
«Підйом»
Краєзнавчі, пізнавальні передачі
Документальні та художні фільми

Поточнi результати»
Архiв голосувань»


16.03.2011, 18:33
Черговий земельний скандал в обласному центрі.

Мешканці 25-го кварталу впродовж двох років ведуть боротьбу з незаконним будівництвом АЗС. Будмайданчик розташований на перехресті вулиць Херсонська, Дьоміна та Кільцевої в районі поліклініки УМВС. Мешканці кварталу не збираються відступати і готують звернення до  Страгсбурзького  суду.

 

Ця історія почалася в кінці вересня 2009 року. Саме тоді жителі цих будинків побачили, як зрізають дерева у сусідній зеленій зоні. Старожили кажуть, що  тут колись був сквер відпочинку. Але він занепав і стояв пусткою, аж доти міська влада не віддала його бізнесменам. За словами мешканців, господар ділянки –колишній начальник обласної міліції Володимир Гуславський. Після виділення шмат землі хутко огородили залізним парканом. На всі питання мешканців відповіли коротко - тепер тут буде автозаправна станція. Людей ці плани обурили.

 

 

Марія Авєркєєва, мешканка 25-го кварталу: «У нас тут машины не ходили. Какая красота была, цветы, там мы сидели, гуляли. А сейчас, до чего мы дожили. Машины, ни пройти ни проехать. И гулять нам негде. Негде гулять мои дорогие».

 

 

Вікторія, мешканка 25-го кварталу: «Вот тут только, что сказали о том, что нашим детям негде гулять. Нашим детям не то, что негде гулять, нашим детям, извините, негде ходить. Строительство началось и у нас уже полностью разрушены асфальтовые покрытия».

 

"Події" вирішили з'ясувати у головного архітектора міського управління архітектури і будівництва луганської міськради Володимира Женеску, хто, коли і кому виділив цю землю в оренду або продав. Втім, головний містобудівник за два дні не знайшов в своєму щільному графіку чАсу, щоб поспілкуватися з журналістами. Деяку ясність вніс заступник міського голови Олександр Ткаченко. Говорить, коли свого часу земля виділялась, цільове призначення її було зовсім інше.

 

 

Олександр Ткаченко, заступник Луганського міського голови: «Земля была выделена под размещение торгового комплекса. Решением суда было изменено целевое назначение земли. И решением суда, целевое назначение земли  было принято изменить на строительство АЗС».

 

Розгнівані жителі кварталу стверджують, що про плани зведення автозаправки їх ніхто не попередив. Тим більше, що стоятиме АЗС за двадцять метрів від житлових будинків. Хоча, за нормами будівництва повинно бути не менше п’ятдесяти метрів. Також мешканці нарікають, що з ними не були погоджені ні самі будівельні роботи, ні вирубка дерев у сквері. Влаштовувати акції протесту й писати скарги у різні інстанції жителі кварталу почали чи не одразу після початку будівництва. Зверталися  в Жовтневий райвиконком,  до мерії, відділ архітектури і містобудування. Поки без особливих результатів.

 

 

Людмила Клімаш, мешканка 25-го кварталу: «Мы ходим в прокуратуру, в горсовет. Мы обошли все, что только могли обойти. Вот прокуратура подала кассацию. Мы прошли суды. Первое – им ГАСК дал разрешение на строительство. Мы сейчас оспариваем это решение на строительство. Мы говорим, что это абсолютно не законно. Тут все нарушены нормы. Они нам отвечают, что мы не проверяем экспертные заключения. Хотя мы приводили им нарушения».

 

Жителі кварталу дійшли навіть до Верховного Суду України. Той ухвалив призупинити будівництво. Тим не менш, наприкінці лютого цього року роботи на будмайданчику поновились. Будівельників не зупиняють ані ухвала суду, ані високовольтні лінії, ані підземний газопровід на території колишнього парку. Кажуть, все враховано, погоджено і законно. А щодо можливого вибуху чи пожежі – є угода з пожежними про поставку п’яти тонн піни.

 

 

Володимир Сологуб, директор ТОВ «Заря Плюс Восток»: «Документы прошли государственную экспертизу. Экологическую экспертизу проходили в Киеве в Министерстве. Высновок экологии подписан Министерством. – То есть, у вас есть полный пакет документов, дающие разрешение на строительство АЗС? -На сегодняшний день, все документы есть у нас. Строительство ведется законно».

 

 

Олена Сисоєнко, мешканка 25-го кварталу: «Мастер или бригадир говорит, что вы ко мне пристаете. Посмотрите какая папка. Все мол смотрите документы – все подписаны. Вот кто это подписал? Кто? Кому даны деньги в карман? И сколько мы ходили по судам, сколько митингуем с 2009 года, на нас никто никакого внимания».

 

Зараз у жителів кварталу залишилась єдина надія – на Європейський суд з прав людини. Тим часом, у  генеральному плані  Луганська ця територія, як і раніше, позначена як зелена зона.

 
Автор: Сабіна Бондар
Ротатор новостей...
© 2001-10 ЛОДТРК.